okokok/home/bursztyn/public_html/psynafali.pl/agilityokokok Agility – co to jest? : Na Fali
fake rolex Replique Montre

Patrzę na psa jak śni, a łapy biegną, przeskakują hopkę, wtapiają się w koło, wpadają na kładkę, wdrapują się na palisadę, pokonują slalom. Nagle – stają. Jedno oko otwarte, ucho idzie w górę. Pies podniósł głowę i patrzy czemu się gapię…

Psi sport… Powie obserwator.

Widowiskowy, dynamiczny i jak każdy sport uprawiany w partnerowaniu z psem –inspirujący w swej alternatywie aktywnego spędzania czasu ze swoim psem. Pokazy , zawody to miejsca, gdzie można kibicować zmaganiom agilitowym. Niepowtarzalność konkurencji , gdzie tandem: pies i przewodnik pokonuje we wspólnym biegu rząd przeszkód, daje niespotykane w innych psich sportach, doznania dla kibiców.

Pasja, rytm życia… Powie zawodnik.

Tu najmniejsze sukcesy są największym zwycięstwem, bo świadczą o pokorze w stosunku do natury, której częścią jest pies. Treningi, codzienne ćwiczenia, seminaria, obozy ….to wydarzenia które zapełniają kalendarz zawodniczy i które są wielomiesięczną drogą do satysfakcji z udanych biegów na zawodach. Doświadczenia zbierane często latami uczą w tym sporcie pokory i szacunku dla psa. Wzajemne zaufanie, które buduje para: pies i zawodnik jest widoczną radością z rywalizacji sportowych podczas biegów (prób) na parkurze.

Agility. Uczy, wychowuje przede wszystkim nas… ludzi.

Pies ma agility w krwi i kościach. Rodzi się by podążać i zdobywać, by po prostu być całym sobą oddanym człowiekowi . Agility to alternatywa aktywności , którą psy kochają , bo zgodna jest z ich naturalnymi popędami. To sport, który pozwala też spełnić się człowiekowi w szlachetnym przewodnictwie i satysfakcji zjednoczenia z psem w konkurencjach agilitowych.

Sport dla aktywnych i zdrowych psów.

Agility w tłumaczeniu to zwinność i sprawność. Każdy trening dla psa to wspólne z przewodnikiem wyzwania fizyczne. Nim ruszymy na podbój agility wskazane jest zrobienie psu badań profilaktycznych (chorób serca czy dysplazji). Z myślą o efektywnych, bezpiecznych i satysfakcjonujących treningach dbamy o solidne podstawy nauki, które budują pewność siebie oraz samodzielność psa.

Fun nie tylko dla wybranych.

Aby dowiedzieć się więcej można odwiedzić społeczność agility na www.agilityinfo.fora.pl . Zajrzeć także do kalendarza i regulaminów zawodów http://www.zkwp-szkolenie.pl  , pokazów, spotkań. Może w najbliższej okolicy na żywo będzie możliwość doświadczyć emocji kibicowania. Wszystko co, we wspólnej pasji ,może sprawić przyjemność psu jest warte zachodu. Zapraszamy.

Dysputy środowiska trwające od lat czy Agility to fun, czy sport nie zostaną rozstrzygnięte….ponieważ to sport, który daje przyjemność i przyjemność, którą można realizować sportowo 😀 !!! Zwolennicy obu frakcji (i fun, i sport) nie powinni się spierać, bo jasno widać, ze Agility to fun&sport!

Widzi to pies… także w swoich snach…
Pies zamyka oko, układa ucho, zasypia, a łapy biegną… Hopka, hopka, tunel, kładka , skok… już się nie gapie. Już wiem. Śni o AGILITY…